SAMUI Thajské masáže Plzeň
Vítejte v salónu thajských masáží ... ve světě vůní, exotiky a relaxace.
Nechte se hýčkat profesionálními thajskými terapeutkami vystudované v prestižních školách WAT PHO Massage a Thai Traditional schools.
Objevte thajskou oázu relaxace v historickém centru Plzně.
SAMUI Thajské masáže Plzeň
Vítejte v salónu thajských masáží ... ve světě vůní, exotiky a relaxace.
Nechte se hýčkat profesionálními thajskými terapeutkami vystudované v prestižních školách WAT PHO Massage a Thai Traditional schools.
Objevte thajskou oázu relaxace v historickém centru Plzně.

Blog
BLOG NEJEN O THAJSKÝCH MASÁŽÍCH, SALONU, ALE I O ŽIVOTĚ THAJEK A THAJSKA

CO JE TO ZA OVOCE? 04.05.2017

Dnes nám do salonu Ket donesla pytlíček s nějakým sušeným plodem. Na první pohled to vypadalo jako prasklé kiwi, ale hned nás napadlo, že to bude něco jiného.

I přes pytlíček to krásně sladce vonělo...hned nám ho rozlomila a kousek hodila do horké vody, že to bude výborný čaj...a měla pravdu...moc dobrý čaj! 

Kolegyně si čaj nabízely, ale trošku se na ten "čaj" dívaly nevěříčně, protože to vypadalo, že tam plave brouk :D Po několika ujištování, že to není brouk ani jedovaté, tak jsme všichni ochutnaly a bylo to opravdu výborné. 

Víte někdo z Vás co to je? Často se označuje jako Buddhovo ovoce nebo také LUO CHAN QUO. Trochu jsme hledali a wikipedie nám říká, že je to: (čínsky pinyin 'luo han guo', znaky 羅漢果) trvalá liánovitá rostlina z čeledi tykvovité (Cucurbitaceae) a pochází z jižní Číny a severního Thajska. Rostlina je ve volné přírodě vzácná a pěstuje se pro své ovocné plody, ze kterých se připravuje chlazený nebo teplý nápoj. Používají se sušené plody velké sotva okolo 4 cm. Jednotlivý plod se navrtá a zalije horkou vodou. za tři minuty je hotový výluh, který se dál používá proti nachlazení, ale dá se jím i přislazovat pokrmy. Takových výluhů se dá z jednoho ovoce udělat několik (nejčastěji se uvádí, že maximálně čtyři, pak ztrácí sladkost).

Používá se také v tradičním čínském lékařství. Výtažek z plodů je třistakrát sladší než cukr a používá se jako přírodní nízkokalorické sladidlo v Číně. Takže si ho sice doma nevypěstujete, ale přesto i v našich končinách nachází své příznivce...pokud k nám půjdete na masáž a budete chtít ochutnat, tak požádejte recepční, aby Vám čaj z Buddhovo ovoce uvařila. Těšíme se na Vás. SALON SAMUI 

Číst celé..

KET NA DOVOLENÉ 26.04.2017

VÁŽENÍ ZÁKAZNÍCI,

 

Jelikož víme jak náročné je provést kvalitní masáž, tak si naše zaměstnance hýčkáme. Na svou dovolenou jsme poslali Ket domů do Thajska kde čerpá síly, odpočívá a relaxuje s rodinu.

Ket navštívila poslední týden dovolené ostrov Krabi a na rozdíl od nás si užívala sluníčko a teplé počasí. 

Jíž tuto neděli se vrací a tak se od uterý 2.5.2017 můžete těšit. Je plná energie a odpočatá, tak neváhejte a zajděte k nám příští týden na masáž.

 

Salon SAMUI

Proč právě k nám?

 • KVALITA JE U NÁS NA 1. MÍSTĚ
 • JEDINEČNÉ PROCEDURY A UČITELKY THAJSKÝCH MASÁŽÍ
 • ZAŽIJETE THAJSKÝ DÉŠT
 • MYSLÍME NA VÁŠ PITNÝ REŽIM
 • ORIGINÁLNÍ THAJSKÉ PROSTŘEDÍ SALÓNU
 • S SEBOU NEPOTŘEBUJETE VŮBEC NIC
 • .. a mnohem více

Kudy k nám

 • SALON SAMUI
 • NÁM. REPUBLIKY 14A, 301 00, Plzeň
  (nad rest. Comix Excelent Urban Pub.)
 • Tel: +420 606 440 036
 • info@salonsamui.cz

Mapa

Otevírací doba

 • PO - NE 10:00-20:30h

Samui newsletter

Přeji si být informován o slevách, novinkách a exkluzivních nabídkách zcela zdarma.